Felsefe Metinleri

Izgara Görünümü:
Hızlı Görünüm
Hızlı Görünüm
Hızlı Görünüm

DENEMELER (K.KAPAK)

(0)
₺26,40TL

Michel de Montaigne (1533-1592): "Kendini tanı" ve "Ne biliyorum?" gibi temel sorularla yola çıkarak bir insanda insanlığın bütün hallerini yoklayan "deneme" türünün insim babasıdır. 1571'de kitaplarıyla birlikte çiftliğinin kulesine çekilmesiyle başlayan bu yaratıcı süreç, Montaigne'i önce okuduklarıyla ilgili notlar almaya itmiş, aynı notlar zam..

Hızlı Görünüm

DEVLET

(0)
₺30,17TL

Platon (Eflatun, İÖ yaklaşık 428-İÖ yaklaşık 348): Üniversitenin atası sayılan Akademia’nın kurucusu (İÖ 387) ve hocası Sokrates’i konuşturduğu diyaloglarla felsefeyi yazıya en iyi aktarmış olan ustalardan biridir. Sokrates’in Savunması (Apologia) ile birlikte diyaloglarının en tanınmışı olan Devlet (Politeia)’te ise Platon, iyilik, eşitlik, güçlül..

Hızlı Görünüm

IŞIK DOĞUDAN GELİR

(0)
₺59,70TL

Işık Doğudan Gelir, siyasî, felsefî, dogmatik herhangi bir inancın peşinde olmayan, başka milletlere, başka fikirlere, başka düşünce ve duyma tarzlarına sonsuz bir tecessüs besleyen bir Cemil Meriç klasiği, tüm diğer eserleri gibi. Medeniyetlerin defter-i âmâli olan ansiklopedilerden İslâm’ın kozmolojik doktrinlerine; İbrani edebiyatından Kitab-ı M..

Tükenmiştir
Hızlı Görünüm

RUHUN DİRİLİŞİ

(0)
₺35,00TL

..

Gösterilen: 1 ile 6 arası, toplam: 6 (1 Sayfa)