İnceleme-Araştırma

Izgara Görünümü:
Tükenmiştir
Hızlı Görünüm
Hızlı Görünüm

ATATÜRK

(0)
₺65,00TL

..

Hızlı Görünüm
Hızlı Görünüm

AVRUPA HUNLARI

(0)
₺41,96TL

Uzun bir tarihî süreç içerisinde Asya bozkırlarında yaşayan Türkler , Hunlar ile birlikte farklı bir coğrafya olan Doğu Avrupa sahasına yönelmeye başlamışlardır. Hunların Avrupa içlerinde görülmeleri: Sabarlar, Avarlar , Kumanlar, Hazarlar, Bulgarlar, Peçenekler gibi çeşitli Türk boylarının da buralara ilerlemelerine basamak ve temel teşkil etmiş..

Hızlı Görünüm

BİRAZ YAĞMUR KİMSEYİ İNCİTMEZ

(0)
₺32,50TL

"Gerçek hayat, tamamıyla buluşmadan ibarettir'. Buluşmak, karşılaşmak. İnsan ötekiyle karşılaşarak var olur. Ötekinin bakışıyla, ötekinin yüzünü bana çevirmesi, beni dinlemesiyle. İlişkiyle. Sadece ilişkiler vasıtasıyla kendimizi dünyaya ve başkalarına tamamen açarız. Başka bir insana bağlanabilmek için ona açık olmam gerekir. Olmamızı gerektiğini ..

Hızlı Görünüm
Hızlı Görünüm

BÜYÜK ATATÜRK TEN KÜÇÜK ÖYKÜLER-BENİ HATIRLAYINIZ

(0)
₺46,32TL

Pek Çoğunu İlk Kez Okuyacağınız Yüzlerce Atatürk Öyküsü! Mustafa Kemal Atatürk’ü Çanakkale’de, Amasya’da, Erzurum’da, Sivas’ta, Ankara’da, Sakarya’da, Büyük Taarruz’da, Cumhuriyet’i kurarken, devrimleri yürütürken gündelik hayatı içinde, incelikleri ve insani yönleriyle tanımak isteyenler için eşsiz bir okuma fırsatı. Atatürk, soyadını nasıl ald..

Hızlı Görünüm

ÇANKAYA -FALİH RIFKI ATAY

(0)
₺71,15TL

"Haber vereyim ki Atatürk ne yaptığını, nasıl yapacağını, kimlere ne yaptıracağını, kimleri nasıl ve nerede kullanacağını bilen pek hesaplı bir adamdı. Yapmış oldukları üzerinde istediğiniz tenkitlerde bulunabilirsiniz. Fakat kendi varmak istediğine ulaşmaktan başka bir şey düşünmeyen, dostluklarının, yakınlıklarının, sözde sırdaşlıklarının üstünde..

Hızlı Görünüm

ÇOCUKLAR İÇİN NUTUK

(0)
₺32,00TL

"Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ışığısınız. Ülkemizi aydınlığa sizler kavuşturacaksınız. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz." -Mustafa Kemal ATATÜRK- (Tanıtım Bülteninden) Sayfa Sayısı: 224 Baskı Yılı: 2016 Dili: Türkçe Yayınevi:..

Hızlı Görünüm

DEVRİM YILLARI

(0)
₺35,00TL

Cumhuriyet'in kurucularıyla röportaj yapmak için devrimlerin en coşkulu günlerinde Türkiye'ye gelen Fransız kadın gazeteci Colette, hem gençlik aşkı Türk gazeteci Samim'le yeniden büyük bir aşk yaşayacak hem de Milli Mücadele kahramanlarının Gazi'nin önderliğinde gerçekleştirdikleri büyük atılımlara tanık olacaktır. Hıfzı Topuz'un bu son romanında..

Tükenmiştir
Hızlı Görünüm
Tükenmiştir
Hızlı Görünüm

DUVAR

(0)
₺20,00TL

..

Tükenmiştir
Hızlı Görünüm

ENVER

(0)
₺70,57TL

..

Tükenmiştir
Hızlı Görünüm

ESKİ TÜRK BOYLARI

(0)
₺43,00TL

Çin Kaynaklarına Göre Eski Türk Boyları Kitap Açıklaması Avrasya'nın uçsuz bucaksız bozkırlarında tarihin ilk ışıklarıyla birlikte Türk kökenli toplulukların tarihi başlar ve 21. yüzyıla kadar kesintisiz sürer. Bu uzun maceranın çok boyutlu değerlendirmeleri yapılabilir. Ancak bunların içinde bir konu vardır ki en eski dönemde de temel dinamiktir;..

Hızlı Görünüm

GEOMETRİ

(0)
₺19,84TL

..

Hızlı Görünüm

İLİMLERİN SAYIMI FARABİ

(0)
₺19,00TL

Farabi (870-950): Türk-İslam filozofu, gökbilimci, müzisyen. İslam’ın Altın Çağ’ının en önemli isimlerden biridir. Farabî yükseköğrenimini Bağdat’ta tamamladı, zamanın ünlü bilginlerinden ders aldı. Aristoteles’in ve Platon’un eserlerini inceledi, bu iki filozofun felsefelerini İslam’la bağdaştırmaya, bu sayede İslam dinine felsefi bir nitelik kaza..

Hızlı Görünüm

İSTANBUL'DAN SAYFALAR

(0)
₺30,00TL

DÜNYA BAŞKENTİ İSTANBUL’UN TADINA DOYULMAYAN SAYFALARI… “İstanbul bütün insanlığın zenginliğidir. Sayfaları çevrilmekle bitmeyen bir kitap; seyrine doyum olmayan bir resimdir. Bu iki bin yıllık dünya metropolünü gözümüz gibi sakınmalıyız.” İlber Ortaylı Tarihte hiçbir şehrin bu kadar adı olmamıştır. Âsitâne, Deraliyye, Dârü’l-hilâfeti’l-aliyye, D..

Tükenmiştir
Hızlı Görünüm
Hızlı Görünüm
Hızlı Görünüm

Kara Kutu-Yüzleşme Vakti Soner Yalçın

(0)
₺46,00TL

KARA KUTU;SONER YALÇINNIN EN SON ÇIKAN VE TOPLUMU BAŞTAN AŞAĞI SARSAN KİTABI.ÇOK ULUSKU ŞİRKETLERİN İNSAN SAĞLIĞI ÜZERİNDEN MİLYARLARCA DOLAR PARA KAZANMASINI ANLATAN AYNI ZAMANDA BÜTÜN ACIMASIZLIKLARININ GÖZÖNÜNE ŞERİLD,Ğİ MUHTEŞEM KİTABI.KESİNLİKLE OKUNMALI VE OKUTULMALI.BOL OKUMALAR SEVGİLİ KİTAP SEVERLER. Tarih: 5 Ocak 1978. Yer: Ankara. Büle..

Tükenmiştir
Hızlı Görünüm
Tükenmiştir
Hızlı Görünüm
Hızlı Görünüm

MASONİK MOBBİNG

(0)
₺27,60TL

..

Hızlı Görünüm

MENZİL

(0)
₺45,00TL

MENZİL - Türkiye'de Siyasal İslamcılığın Ve Devrim Düşmanlığının Kısa Tarihi ( 1876 : 1909 - 2002 : 2020 ), Doç. Dr. Necati Ulunay Ucuzsatar tarafından kaleme alınmıştır. Eser Betül AYar editörlüğünde hazırlanmıştır. Kitap 2020 yılında Koral Yayınları tarafından [İstanbul] 9789757780250 ISBN kodu ile yayınlanmıştır. Satışta olan kitap, yayınevinin ..

Tükenmiştir
Hızlı Görünüm
Tükenmiştir
Hızlı Görünüm
Hızlı Görünüm

PRENS

(0)
₺24,32TL

Prens Kitap Açıklaması “İnsanın, tuzakları tanımak için tilki, kurtları korkutmak için de aslan olması gerekir.” Niccolò Machiavelli’nin ölümünden beş yıl sonra yayımlanan eseri Prens, o tarihten günümüze kadar devam eden bir tartışmayı başlatmıştır. Prens, devlet yönetiminde amaca ulaşmak için her yolun geçerli olduğunu savunan bir elkitabı mıydı..

Hızlı Görünüm
Hızlı Görünüm

TARİHTEN 40 TANIK

(0)
₺26,40TL

..

Tükenmiştir
Hızlı Görünüm

TEK ADAM 1 CİLT ŞEVKET S. AYDEMİR

(0)
₺53,00TL

Şevket Süreyya Aydemir, Tek Adam'da, değişen bir dünyada çöken bir dinsel-geleneksel imparatorluktan ve Sevr'i imzalamış olan bir kalıntıdan, yepyeni bir ulusun, yepyeni bir devletin doğuşunu anlatıyor. Sayfa Sayısı: 382 Baskı Yılı: 2016 Dili: Türkçe Yayınevi: Remzi Kitabevi İlk Baskı Yılı : 1997 Dil : Türkçe..

Tükenmiştir
Hızlı Görünüm
Tükenmiştir
Hızlı Görünüm
Hızlı Görünüm
Hızlı Görünüm

UNUTULANLAR DIŞINDA YENİ BİRŞEY YOK-OSMAN PAMUKOĞL

(0)
₺57,14TL

Hakkâri ve Kuzey Irak Dağlarındaki Askerler Siz savaşla ilgilenmeyebilirsiniz, savaş sizinle ilgilenir. Savaş kazananıda yorar. Ölüm her şeyi eşit yapan doğal sonuçturç Ölümden korkmayan ölmez; ölüm kendine koşanları hiçbir zaman vurmaz. Ölüm korkusu, ölüm acısından daha şiddetlidir. Ölüm teşkilatının bir anlamı yoktur. Size yol gösterdim de diyebi..

Hızlı Görünüm

VALİDE SULTANLAR VE HAREM

(0)
₺42,96TL

"Çeşitli yabancı gezginlerin, bir kısmı dilimize de çevrilmiş olan fantastik tasvirine inanılacak olursa, sarayın büyülü bir yer olmadığını hayal etmemek güçtür. Fakat sarayın asıl güzelliği içindeki düzende ve burada yaşayan güçlü kişilerin hizmetine bakacak olanların eğitiminde yatar." -Petis de la Croix- Onlar, yedi iklime hükmetmiş bir cihan i..

Gösterilen: 1 ile 35 arası, toplam: 36 (2 Sayfa)