Şiir (çeviri)

Izgara Görünümü:
Hızlı Görünüm

BU KENTTİR GİDİP GİDECEĞİN YER

(0)
₺20,00TL

Neredeyse üç kuşağın okuduğu, Kavafis'in Barbarları Beklerken adlı seçme şiirler toplamının 10. basımını, yeni çeviriler eklenmiş, gözden geçirilmiş biçimiyle, Bu Kenttir Gidip Gideceğin Yer adıyla yayımlamaktan kıvanç duyuyoruz. Fenerli bir aileden gelen, çocukluğunun bir bölümü Yeniköy ve Kadıköy'de geçiren; dizelerini İskenderiye'nin yanı sıra, ..

Hızlı Görünüm

DÖRTLÜKLER-ÖMER HAYYAM

(0)
₺20,40TL

Ömer Hayyam: Doğum ve ölüm tarihleri çeşitli kaynaklara göre farklılık gösterse de, 11. yüzyılın ortalarında doğduğu, 12. yüzyılın ilk çeyreği civarında öldüğü kabul edilen İranlı şair, felsefeci ve bilim adamı. Günümüzde ise, daha çok rubai türünün yaratıcısı olarak kabul gören Hayyam’ın dörtlükleri, Türkçe’ye Yahya Kemal ve Abdülbaki Gölpınarlı b..

Hızlı Görünüm

KURUNTULAR KİTABI

(0)
₺25,00TL

Kuruntular Kitabı Kitap Açıklaması Bir demiryolu işçisinin oğlu olan Pablo Neruda, 20. yüzyılı "büyük yaşamış" şairlerden. Şiir, diplomatlık ve toplumsal savaşım, onun yaşamının üç büyük uğraşı. Hem sürgünler yaşamış, hem de ülkesi Şili'nin Paris büyükelçiliğine kadar yükselmiş bir ozan. Yirmi Aşk Şiiri, Umutsuz Bir Şarkı, Yeryüzünde Konaklama, Yü..

Hızlı Görünüm

SONELER

(0)
₺14,90TL

..

Gösterilen: 1 ile 4 arası, toplam: 4 (1 Sayfa)