Deneme (çeviri)

Izgara Görünümü:
Hızlı Görünüm

BAŞ KALDIRAN İNSAN

(0)
₺62,61TL

..

Hızlı Görünüm

DÜŞMAN YARATMAK

(0)
₺49,50TL

..

Hızlı Görünüm

FRANZ KAFKA GİBİ YALNIZ

(0)
₺35,16TL

Franz Kafka birçok kültürün, tarihin ve dilin kavşağına konumlanmış bir yazardı; Prag'da doğmuş, o zamanlar Avusturya İmparatorluğu'nun parçası olan ve Çek milliyetçiliğinin geliştiği Bohemyalı bir Yahudiydi. Kendini ne Çekçe ifade ediyordu ne de Yidiş, Almancaydı dili. Hayatından da iki seçeneği tamamen dışlamıştı: Avusturya'ya, Alman kültürüne ya..

Hızlı Görünüm

GÖRÜNMEZ KENTLER

(0)
₺36,00TL

Görünmez Kentler Kitap Açıklaması Modern dünyanın masal anlatıcısı Italo Calvino'nun Türkçede uzun süredir görünmeyen kitabı Görünmez Kentler, tekrar elimizin altında... Kubilay Han'ın atlasında yolculuk eden Marco Polo... Batının doğuyu gören gözünün kurduğu hayaller bir yanda, modern kentin içinden çıkılmazlığı ve geleceği öte yanda... "Kitap b..

Tükenmiştir
Hızlı Görünüm

İNSANLIĞIN YILDIZININ PARLADIĞI ANLAR

(0)
₺31,20TL

Yaşamın her alanında olduğu gibi tarihin akışında da pek çok sıradan ve önemsiz olay gerçekleşir. Ancak öyle gelişmeler vardır ki, insanlığın geleceğini belirleyerek ânı unutulmaz kılarlar. Bu anların gerçekleştiği tarihler, insanlık tarihine altın harflerle not düşülür. Zweig, İnsanlığın Yıldızının Parladığı Anlar’da tarihin kırılma noktası nitel..

Hızlı Görünüm
Hızlı Görünüm
Hızlı Görünüm
Hızlı Görünüm

OBLOMOV

(0)
₺45,50TL

Oblomov - Bez Ciltli Kitap Açıklaması Oblomov, sınırsız bir hayal gücüne sahip ancak günlerini gerçekleşmeyecek planlar kurarak geçiren, yerinden kalkmamak için hep bir mazereti olan, miskin, ihmalkâr ve kaygısız bir asilzadedir. Toprak köleliğinin son bulmaya yüz tuttuğu bir dönemde Petersburg'daki yeni yaşama ayak uyduramayınca kabuğuna çekilir v..

Hızlı Görünüm
Hızlı Görünüm

SİSİFOS SÖYLENİ

(0)
₺35,00TL

Sisifos Söyleni Kitap Açıklaması Sisifos Söyleni Hayat, uzun ve dolambaçlı yollara sahip, kimi zaman keyifli ama çoğu zaman da yorucu bir yolculuk. Ve bu yolculuğa katılmak ya da katılmamak en başında kimsenin kendi tercihine bırakılmıyor. Peki, kendi kararınız olmadan çıktığınız bu zor yolculuğun sonu nereye varıyor? Yaşam boyunca karşılaşılan t..

Gösterilen: 1 ile 11 arası, toplam: 11 (1 Sayfa)